Hakkımızda

“Bilim gerçeği bilmektir.”


 

Eğitimse işiniz; her şeyden önce bireylerin ilgisini çekmek ve bunun sürekliliğini sağlamak zorundasınız.

Bu da dünyada hızla değişen teknik ve bilimsel gelişmeleri takip etmekle mümkün olacaktır.

“Tümay Dershaneleri” olarak 2008’de “Türkiye’nin ve dünyanın gelişim ve değişimine” katkı sağlayacak bireyler yetiştirmek “misyonuyla” yola çıktık.

“Her bireyin fırsat sunulursa öğrenebileceği” ilkesini benimsedik.

2013 yılında; deneyimli kadrosuyla “Denizli Eğitiminde” başarı basamaklarını hızla tırmanarak “Ali Kurt Eğitim Merkezi”, ”AKEM” olarak adımızı zirveye taşıdık.

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çağdaş ve bilimsel gerçekleri takip ederek, inandığımız değerlerden ödün vermeden yolumuza devam ettik.

2014’ te okul olabilmenin onur ve gururunu taşıyarak “ALİ KURT TEMEL LİSESİ” adıyla yeni bir oluşum yakaladık.

Her zaman benimsediğimiz ; eşitlik, saygı, ciddiyet, özgüven, disiplin ve tabi ki başarının anahtarı olan sevgi sarmalı içinde örnek liseler arasında hak ettiğimiz yeri aldık.

2019-2020 yılında da; çağdaş, bilimsel çalışmaların yapılabileceği laboratuvar ortamlarıyla, sosyal ve sportif faaliyetlerin yer aldığı çalışmalarıyla, donanımlı kütüphaneleriyle, değişmeyen kadrosuyla ve akademik çizgisini bozmadan “AKEM KOLEJİ” olarak Bağbaşı Kampüsünde yolumuza devam edeceğiz.

“AKEM KOLEJİ” sürecinde bize daima güvenen velilerimize, öğretmen arkadaşlarımıza, Akem personeline ve değerli şirket müdürümüz Ali KURT’a teşekkür ederim.

Başarılarımız

1000
'DEN FAZLA ÜNİVERSİTE KAZANAN ÖĞRENCİ
30
ALANINDA UZMAN EĞİTİMCİ
12
YILLIK TECRÜBE
1
DENİZLİ'NİN EN ÇOK TERCİH EDİLEN OKULU

Misyonumuz

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, geleceğin Türkiye’sini şekillendiren, toplumsal olaylara duyarlı, çağdaş bilimsel düşünmeyi temel alan, sorgulayan ve sorumluluk üstlenen, toplum kurallarına saygılı, etik değerlere önem veren ve kendine güvenen gençleri geleceğe hazırlamak.

Vizyonumuz

Değişime açık, özgün düşünceye saygılı, sorgulayan, demokratik bilince sahip, laik, bilimsel ve teknolojik gelişimi takip eden ve uygulayan, çevreye, insana ve doğaya saygılı , duyarlı, her alanda başarıyı yakalayan ve bulundukları ortamda fark yaratan öncü bireyler yetiştirmek.